Челси отново се сгромоляса, Хари Кейн измъкна Тотнъм

Франк Лампард направи неуспешен повторен дебют начело на Челси, губейки с 0:1 при визитата на "сините" на Уулвърхемптън от 30-ия кръг на Висшата лига.

Домакините решиха мача в 31-вата минута. Кулибали отклони топката след центриране на Подес, но тя стигна до Нунеш. Португалецът се разписа след великолепен удар от въздуха по диагонала, който не остави шансове на Кепа.

Тимът на Лампард владееше топката в големи периоди и търсеше пролуки в защитата на Уулвс, но атаките най-често завършваха без удар, а проблемът с отбелязване на голове, от който тимът страда целия сезон, се прояви и на "Молиню".

Челси пропиля една добра възможност в 65-ата минута, когато Стърлинг проби отдясно. Английският национал върна към Галахър, чийто удар бе блокиран от Тоти.

В крайна сметка лондончани не успяха да се доберат до попадение и пред Лампард предстои много работа.

В същото време Тотнъм и Брайтън изиграха изключително любопитен мач в Северен Лондон. "Шпорите" спечелиха с 2:1, но "чайките" по нищо не отстъпваха на столичния си съперник. Два техни гола бяха отменени за игра с ръка, като първият на Митома - доста спорно.

Победният гол за домакините отбеляза Хари Кейн десетина минути преди края. Хьон-Мин Сон бе извел домакините през първата част със страхотно попадение, а точен за Брайтън беше Люис Дънк, също преди почивката.