Да си вкараш автогол, да направиш дузпа и да те изгонят в един и същи мач

Да си вкараш автогол, да направиш дузпа и да те изгонят в един и същи мач Снимка: Getty Images

Завърналият се в елита Ипсуич претърпя загуба от Брентфорд с 3:4 в един от мачовете на сезона.

Двубоят премина през няколко обрата, като още до 31-вата минута "трактористите" водеха с 2:0.

Още до почивката обаче домакините изравниха с два гола за две минути в края на полувремето, а малко след почивката Мбуембо бе точен от дузпа за пълен обрат.

В 86-ата Лиъм Делап - син на легендарният изпълнител на тъчове от близкото минало Рори Делап, изравни за 3:3, но с нов гол на Мбуембо в 96-ата "пчеличките" стигнаха до драматичния успех.

Освен драмата в края двубоят произведе и още един интересен футболен детайл.

Защитникът Хари Кларк се превърна в едва втория футболист в историята на Висшата лига, който в един мач си вкарва автогол, прави дузпа и бива изгонен.

Единственият предишен подобен случай е от февруари 2021-ва, когато Ян защитникът на Саутхемптън Беднарек прави същото в мач срещу Манчестър Юнайтед.

Кларк вкара топката в собствената си мрежа в добавеното време на първата част, малко след почивката направи дузпа, а в 69-ата минута бе изгонен за втори жълт картон.

Наистина нелепа ситуация. Ситуация за историята. Но и ситуация, която може би коства поне точката за Ипсуич.

Загубата остави трактористите със само четири точки на 17-ата позиция, докато Брентфорд се изкачи до деветото място с 13.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.