Интер си усложни максимално живота в драма със 7 гола

Интер си усложни максимално живота в драма със 7 гола Снимка: Getty Images

Интер стигна до драматична победа с 4:3 като гост на Фиорентина с победен гол в 95-ата минута.

"Нерадзурите" рано си осигуриха два гола преднина, но после си усложниха максимално живота и до последно успехът беше напът да им се изплъзне.

Николо Барела и Лаутаро Мартинес дадоха солиден аванс на Интер още до 15-ата минута, но после домакините изравниха чрез Артур Кабрал в 33-тата от дузпа и Джонатан Иконе в 60-ата.

Лаутаро Мартинес също вкара от дузпа и изведе още веднъж Интер напред, но в 90-ата минута Лука Йович изравни за 3:3.

В петата минута на добавеното време Хенрик Мхитарян стана автор на късметлийски победен гол. При контраатака за гостите, Венути опита да изчисти топката, но тя рикошира в тялото на Мхитарян и влезе във вратата.

По-рано днес другият гранд на Милано Милан постигна убедителна победа с 4:1 над Монца у дома.

Валентин Антов изигра цял мач за гостите, но не успя да спре нападателите на съперника.

Два пъти се разписа Брахим Диас, а по един гол добавиха Дивок Ориги и Рафаел Леао, докато почетното попадение за Монца отбеляза Филипо Ранокия.

В класирането Милан се изравни по точки с първия Наполи - по 26, но с мач по-малко за неаполитанците.