Испанска класика срещу Норвегия

Испанска класика срещу Норвегия Снимка: Getty Images

Испания потегли с победа в квалификациите за Евро 2024 след победа с 3:0 у дома срещу Норвегия.

Дани Олмо откри резултата за домакините още в 13-ата минута, а резервата Хоселу вкара два бързи гола в 84-тата и 85-тата минута, за да подпечата успеха за "ла фурия".

Между головете на испанците Норвегия имаше няколко шанса да изравни резултата, но намеси на Кепа и изчиствания от голлинията запазиха вратата на "ла фурия" суха.

През първата част гостите имаха сериозни претенции за дузпа. След един удар на Мартин Йодегор капитанът бе съборен в наказателното поле от Родри, но съдията прецени, че щом топката вече е изстреляна, няма основания за отсъждане на 11-метров наказателен удар.

Така Испания и Шотландия, която по-рано победи Кипър с 3:0, имат по три точки в група А.

В следващия си мач тимът на Луис де ла Фуенте гостува именно на шотландците, а Норвегия ще пътува до Грузия.