Изключително ценен обрат за Интер, Лаутаро вкара два от пейката

Изключително ценен обрат за Интер, Лаутаро вкара два от пейката Снимка: Getty Images

Интер спечели изключително важни три точки след обрат за 3:1 в дербито срещу Лацио на "Джузепе Меаца".

С два гола на Лаутаро Мартинес и две асистенции на Ромелу Лукаку, "нерадзурите" се върнаха в топ 4 и се изравниха в таблицата с преките си конкуренти Рома и Милан.

Домакините си мислеха, че са повели в 25-ата минута, когато Хенрик Мхитарян засече центриране на Хоакин Кореа отдясно и стадионът изригна.

Голът обаче беше отменен заради засада на Кореа.

Така Интер не успя да оползотвори първоначалното си превъзходство и първи получи гол пет минути по-късно.

Ачерби сгреши и загуби топката пред наказателното си поле, а при последвалата атака Фелипе Андерсон се разписа за 1:0 за Лацио.

Усилията на "нерадзурите" да обърнат мача най-сетне се увенчаха с успех в 78-ата минута.

Влезлият след почивката Лаутаро Мартинес беше изведен от Ромелу Лукаку и направи резултата 1:1.

В 83-тата минута Лукаку записа втора асистенция с центриране на далечната греда, а Робин Госенс засече отблизо за 2:1.

В края Лаутаро остана сам срещу вратаря и от втория опит покачи на 3:1.

Битката за зона "Шампионска лига" в калчото продължава да бъде драматична и след последните резултати вече е още по-непредсказуема.

Днешната победа изкачва Интер на четвъртата позиция с 57 т., колкото имат петият Милан и шестият Рома.

В сметките остава и Аталанта с 55 т., а пред Интер е третият Ювентус - с 59 пункта и с мач по-малко.

Лацио все още е на втората позиция с 61 т.