Карим Бензема настигна Раул Гонсалес

Реал Мадрид победи с 2:0 Атлетик Билбао като гост и отново е на три точки зад лидера в класирането на Ла Лига Барселона.

Головете за отбора на Карло Анчелоти вкараха Карим Бензема в средата на първото полувреме и Тони Кроос малко преди края на редовните 90 минути.

Така Бензема настигна легендата Раул Гонзалес в класацията за най-много попадения с екип на "кралете" с 228 гола. Той обаче все още е много далеч от Кристиано Роналдо, който има 311.

В Страната на баските Бензема изпревари друга легенда на мадридския гранд Алфредо ди Стефано, който е с 227 попадения.