Късна драма изравни Арсенал със Сити на върха във Висшата лига

Късна драма изравни Арсенал със Сити на върха във Висшата лига Снимка: Getty Images

Арсенал изкова изключително труден, но важен успех с 4:2 над Лестър, дошъл след победен гол в добавеното време.

По този начин "артилеристите" се възползваха от грешната стъпка на Манчестър Сити при равенството 1:1 с Нюкасъл и се изравниха по точки с "гражданите" - по 14, на върха в класирането на Висшата лига.

"Артилеристите" изпуснаха два гола аванс от първата част и допуснаха да изравняване до 2:2, но все пак успяха да стигнат до успеха с трето попадение в добавеното време.

Габриел Мартинели в 20-ата минута и Леандро Тросар в добавеното време на първата част даде стабилен аванс на домакините и почти 100% шанс за победа според статистиката на живо.

Но Лестър имаше други планове.

Домакините владееха играта на терена, но на два пъти изпуснаха Джеймс Джъстин, който и в двата случая се възползва.

В 47-ата минута удар с глава на Джъстин рикошира в тялото на Деклан Райс и се оплете в мрежата. В 63-тата англичанинът засече центриране на Ндиди и с прекрасно изпълнение от воле изравни резултата.

Последвалите минути бяха изцяло за Арсенал,, но вратарят на Лестър Мадс Хермансен на няколко пъти спря удари на домакините.

Арсенал все пак превзе вратата на датчанина за трети път в 94-тата минута. След заучено изпълнение на корнер на задна греда Леандро Тросар стреля от воле, топката рикошира в крака на Ндиди и мина между тези на вратаря, за да могат "артилеристите" да се поздравят с победата.

Крайното 4:2 оформи Кай Хаверц дълбоко в добавеното време с последната атака в двубоя.

Така Арсенал вече има 14 точки на върха в класирането заедно с Ман Сити, с по две пред Ливърпул и Астън Вила. Лестър остава точно над чертата с три пункта.