Лацио е господарят на Рим

Лацио излезе временно на второ място в класирането на Серия "А" след победа с 1:0 в дербито с Рома от 27-ия кръг на италианския елит.

Големият мач бе решен в 65-ата минута, когато защитата на "джалоросите" се пропука.

Тогава Андерсон пусна пас към Дзакани, който нахлу в наказателното поле и с прецизен удар прати топката в долния далечен ъгъл на вратата.

Само две минути по-късно Казале си отбеляза автогол в опита си да изчисти топката при центриране от фал. ВАР обаче отмени попадението заради засада на Крис Смолинг.

В 77-ата минута Проведел успя да избие изстрел на Леонардо Спинацола, а три минути по-късно шут на Пелегрини прелетя покрай вратата.

Междувременно, Моуриньо реши да изкара пуснатия на почивката Йоренте и да пусне в игра Стефан Ел Шаарауи, но и този ход не доведе до изравняване.

За първи път от 11 години Лацио постигна дубъл над вечния си съперник, след като спечели и първото издание на Дерби дела капитале.