Ливърпул сензационно унищожи Юнайтед с рекорден разгром на "Анфийлд"

Ливърпул сензационно унищожи Юнайтед с рекорден разгром на "Анфийлд" Снимка: Getty Images

Ливърпул размаза със 7:0 Манчестър Юнайтед в сензационно дерби на "Анфийлд" и напомни за най-добрите си дни под ръководството на Юрген Клоп.

Мърсисайдци пренаписаха историята с рекордна победа в този сблъсък, а за първи път във Висшата лига Юнайтед допусна 7 попадения в един мач и регистрира най-тежката си загуба в Премиър лийг.

Домакините бяха безмилостни след почивката, когато съперникът им претърпя тотален срив, а Коди Гакпо, Дарвин Нунес и Мохамед Салах станаха герои с по два гола за разгрома.

Първото полувреме беше далеч по-равностойно и не предвещаваше такъв резултат.

Юнайтед даже имаше отлични възможности да поведе, но Алисон спаси удар на Антони, изстрел с глава на Бруно Фернандеш пък мина на сантиметри от гредата.

В тези минути мачът беше двуостър и съвсем непредвидим, макар че още тогава Ливърпул показваше повече агресия и класа.

С първия си точен удар домакините откриха в 43-тата минута и тласнаха двубоя в друга посока.

Коди Гакпо получи отляво, подмина Варан и порази далечния ъгъл за 1:0.

В самото начало на втората част Дарвин Нунес направи 2:0 с глава след прострелно центриране на Харви Елиът, а "червените дяволи" съвсем изпуснаха нещата от контрол.

Само три минути по-късно Гакпо се разписа още веднъж, а асистенцията беше на Салах.

В 66-ата минута и самият Салах вкара, след като рикошет в Мактоминей му поднесе удобно топката за изстрел. Всяка атака на Ливърпул продължаваше да носи опасност и Нунес отбеляза още веднъж с глава за 5:0.

В 83-тата минута дойде исторически момент за Салах, който вкара за 6:0 след грешка в защитата на съперника и със своите 129 гола стана реализатор №1 на клуба във Висшата лига пред легендата Роби Фаулър.

В 88-ата минута гаврата с Юнайтед стана пълна, защото се разписа и резервата Роберто Фирмино. Подаването отново беше на Салах, а гостите напълно се разпаднаха в отбрана.

Ливърпул се придвижи на пето място в класирането с 42 т. и вече е само на три от четвъртия Тотнъм, който е и с мач повече.

Манчестър Юнайтед е на трето място с 49 т.