Луда радост! Сърбия тресна Португалия в края и се класира директно за Мондиал 2022 Снимка: Getty Images

Сърбия победи Португалия с 2:1 с гол в 90-ата минута на Александър Митрович, който класира западната ни съседка директно за Световното първенство в Катар догодина.

Ренато Санчес откри резултата още във втората минута, но в 33-тата Душан Тадич изравни. При този резултат Португалия и Сърбия оставаха с равни точки, но "мореплавателите" запазваха първата позиция в Група А заради по-добрата си голова разлика.

Но в самия край на срещата влезлият като резерва на почивката Митрович донесе радост за "плавите". Деветката на сърбите бе оставен непокрит при едно центриране в наказателното поле, измъкна се от засадата и с удар с глава на задна греда успя да промуши топката зад Руи Патрисио.

Така Сърбия спечели Група А, завършвайки с 20 точки от осем мача. Португалия остана втора със 17 и ще трябва да играе бараж за класиране на мондиала.

В другия мач от последния кръг в групата Ейре победи Люксембург с 2:0 като гост, с което си спечели третата позиция в групата. Оттам Ирландия измести именно Люксембург отново по голова разлика (+2 срещу -9), тъй като завършват с равен брой точки - по девет.

На последното място в групата финишира Азербайджан със само една точка.