Магията на Холанд донесе десета поредна победа на Сити

Магията на Холанд донесе десета поредна победа на Сити Снимка: Getty Images

Манчестър Сити постигна десета поредна победа във всички турнири и отново поведе във Висшата лига.

Шампионите удариха с 2:0 Евертън у дома, а попаденията бяха дело на головата машина Ерлинг Холанд през втората част.

Преди почивката си пролича защо Сити често има проблеми с този противник - Евертън успяваше да се справи в защита, а атаките на домакините не бяха на достатъчно високо ниво.

През втората част Пеп Гуардиола пусна в игра Кевин Де Бройне и Кайл Уокър, а тимът му успя да поведе с първия си точен удар.

След поредния корнер Холанд нанесе изстрел с десния крак и макар че Пикфорд успя да пипне топката, тя влезе във вратата му за 1:0.

Норвежецът отбеляза първия си гол от ноември насам.

Пет минути преди края Холанд вкара отново след асистенция на Де Бройне при контраатака.

С това и двата точни удара на Сити в мача се превърнаха в голове.

Фаворитът за титлата е начело в таблицата с 52 т. пред Ливърпул с 51 и Арсенал с 49.