Милан победи Реал Мадрид

Милан се наложи с 1:0 над Реал Мадрид в мач от предсезонната подготовка на двата гранда на стадион "Солджър Фийлд" в Чикаго.

Неофициален дебют за "кралете" направи бразилецът Ендрик това би дебют, като тийнейджърът се задържа на терена в рамките на първото полувреме, а след почивката на негово място се появи Хуан Латаса.

Десетина минути след подновяването на играта падна и единственият гол в мача. Всичко започна след лошо изнасяне на топката от страна на "кралете", които сбъркаха в центъра на терена.

"Росонерите" се възползваха, за да открадната коженото кълбо и да го пренесат в опасна близост до съперниковата пеналтерия. Там абсолютно непокрит се оказа Чуквуезе, който получи пас непосредствено пред малкото наказателно поле и с удар от движение преодоля влезлия на почивката Андрий Лунин.

В оставащото време нови голове не паднаха и Милан се поздрави с крайния успех. Следващият мач за "росонерите" е срещу другия испански колос - Барселона - на 7 август. Преди това Реал среща вечния си съперник в приятелско Ел класико на 4 август (неделя).