Носителят на Суперкупата чака Реал Мадрид във финала

Носителят на Суперкупата чака Реал Мадрид във финала Снимка: Getty Images

Атлетик Билао ще е съперник на Реал Мадрид във финала за Суперкупата на Испания.

Носителят на трофея от миналия сезон постигна пълен обрат и победи Атлетико Мадрид с 2:1 във втория полуфинал от надпреварата в Саудитска Арабия.

В мача липсваше зрелището от първия полуфинал между Реал Мадрид и Барселона (3:2). Преобладаваше тактическото надлъгване и през първата част интересни положения почти липсваха.

През второто полувреме три ъглови удара донесоха трите гола.

Първи вкараха "дюшекчиите" след удар с глава на Жоао Феликс, който уцели гредата, но се удари в гърба на вратаря Унай Симон и така Атлетико поведе с автогол.

Баските обаче направиха обрат за 4 минути, като първо се разписа Алварес с глава, а после резервата Нико Уилямс стреля хубаво в ъгъла след карамбол в наказателното поле - 2:1.

В добавеното време Хименес от Атлетико беше изгонен с червен картон.

Финалът за Суперкупата ще се изиграе в неделя вечерта от 20:30 българско време и в него Атлетик ще опита да спечели трофея за втори пореден път.