Нов леден душ за Ливърпул

Нов леден душ за Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул допусна седма загуба от началото на сезона, след като загуби гостуването си на Уулвърхемптън с категоричното 0:3.

Домакините се нуждаеха от само пет минути, за да поведат в резултата. Дълга топка намери Хи-Чан Хуан в наказателното поле. Корейската звезда на "вълците" се опита да върне подаване назад към точката на дузпа, но топката рикошира в крака на Жоел Матип и мина зад голлинията на Алисон въпреки неговите опити да я изчисти с шпагат.

В 12-ата Крейг Доусън направи резултата 2:0. Новодошлият от Уест Хем бранител се разписа още в дебюта си, възползвайки се от сериозно разбъркване в наказателното поле. Удар с глава на Макс Килман бе блокиран от Матип, но след това защитникът заби топката в мрежата на Алисон.

Крайното 3:0 оформи Рубен Невеш, за когото се спекулираше, че е желан от Ливърпул. В 72-рата минута "червените" отново загубиха топката, Уулвс организира бърза контра, Траоре центрира от ляво, Невеш бе непокрит в центъра на защитата и десетина метра матира бразилския вратар.

Издънката е поредна за Ливърпул този сезон. Тимът на Юрген Клоп е без победа във Висшата лига от началото на годината, като бе отстранен и от двете домашни купи. "Червените" остават на 10-ото място с 29 точки, докато победата е от изключително значение за Уулвс, който се изкачи до 14-ата позиция с 20 т.