Нунес предаде Ливърпул, "червените" не спечелиха и втория си мач

Ливърпул не успя да спечели и втория си мач през новия сезон във Висшата лига, завършвайки наравно 1:1 с Кристъл Палас на "Анфийлд". Гостите вкараха с един от редките си удари, а големият грешник за "червените" беше Дарвин Нунес, който си изкара глупав червен картон в началото на второто полувреме, а направи и пропуски.

"Орлите" бяха с 10 поредни поражения от Ливърпул във Висшата лига и с голова разлика 6:30 в тези двубои, но се справиха отлично при гостуването на вицешампионите. Мърсисайдци пък прекъснаха традицията да печелят първите си домакинства за сезона, както беше неизменно в предишните девет издания на Премиършип.

Юрген Клоп не можеше да разчита на доста контузени свои играчи и пусна Натаниел Филипс като партньор на Върджил ван Дайк. Именно той бе основната мишена на играчите на Палас, а тактиката на Патрик Виейра успя.

В 32-рата минута Кристъл Палас изненадващо поведе след блестяща контраатака. Езе отлично изведе Заха зад защитата, той напредна и прати топката покрай Алисон.

В 57-ата минута ситуацията на домакините се усложни още повече, след като Дарвин Нунес получи червен картон. Нападателят удари с глава Андерсен и трябваше да напусне терена.

Луис Диас поведе своите, взимайки диригентската палка и в 61-вата минута изравни след блестящо индивидуално изпълнение, навързвайки няколко играчи на съперника.

До края "червените" опитаха всичко, но червеният картон оказа своето влияние и не успяха да се доберат до победен гол.

Следващия понеделник Ливърпул гостува на Манчестър Юнайтед в голямото дерби на Англия от третия кръг на новия шампионат.