Отново Бензема герой за Реал

Отново Бензема герой за Реал Снимка: Getty Images

Карим Бензема донесе победата на Реал Мадрид срещу Еспаньол в късния неделен двубой от Ла Лига. По този начин "кралете" запазиха стопроцентовия си актив от началото на сезона, изравнявайки се на върха на класирането с Бетис, като и двата тима имат по девет точки.

Гостите откриха резултата още в 12-ата минута, след като Орелиан Чуамени даде прекрасен извеждащ пас към Винисиус, който елегантно пусна топката покрай вратаря и под шпагата на един от защитниците.

Малко преди почивката каталунците изравниха, след като Хоселу се възползва от разбъркване в отбраната на Реал. Първият му удар бе спасен от Тибо Куртоа, но при добавката нападателят на Еспаньол все пак бе точен.

Успехът за Реал дойде в заключителните минути. В 88-ата Бензема осигури трите точки за гостите, възползвайки се от прекрасно центриране на току-що появилия се на терена Родриго.

Крайното 3:1 оформи отново Бензема дълбоко в добавеното време с гол директно от фаул. Интересното бе, че на вратата не пази вратар, а капитанът Леандро Кабрера. На централният защитник му се наложи да надене ръкавиците, след като стражът Бенжамен Лекомт бе изгонен за нарушение срещу Дани Себайос.