Реал продължава марша към титлата

Реал продължава марша към титлата Снимка: Getty Images

Реал Мадрид удари Осасуна с 4:2 като гост в мач от 29-ия кръг преди международната пауза.

И този път Винисиус Жуниор беше в центъра на събитията, след като вкара два гола. Бразилецът дори се размина с хеттрик.

Иначе и двата тима влязоха вихрено в срещата Вини Жуниор се разписа за столичани още в 4-тата минута, но след само три голмайсторът на домакините Анте Будимир изравни. Даниел Карвахал възстанови преднината на гостите в 18-ата минута.

В 61-вата Браим Диас покачи на 3:1 за "кралете", а след още три минути Винисиус окончателно сломи домакините с втория си гол. Така Вини вече има 18 попадения и 8 асистенции през сезона. Чак в добавеното време Осасуна върна още един гол чрез Икер Муньос.