Сити отправи 38 удара и вкара 5 гола, отново е начело

Сити отправи 38 удара и вкара 5 гола, отново е начело Снимка: Getty Images

Манчестър Сити отново е водач във Висшата лига - поне до утрешните мачове на Арсенал и Ливърпул.

Сити се развихри през второто полувреме и разби Лутън Таун с 5:1 у дома, за да дръпне с 2 т. пред конкурентите си за титлата.

Накрая статистиката показваше цели 38 изстрела, отправени към вратата на гостите. Въпреки това, на почивката резултатът беше само 1:0.

Шампионите откриха с доста късметлийски автогол още във втората минута.

Холанд изпусна сам срещу вратаря, после Доку не успя и при добавката, а нов изстрел на норвежеца с ножичен удар срещна тялото на Хашиока и отиде във вратата за 1:0.

До почивката Лутън някак успяваше да остане в мача, но през втората част Сити реши всичко.

След разиграване от ъглов удар Матео Ковачич вкара най-красивото попадение за деня със страхотно воле.

После Доку спечели дузпа и Холанд спокойно я реализира за 3:0.

Рос Баркли върна един гол за гостите, но само ядоса съперника и в края паднаха още две попадения във вратата на Камински.

Първо Джереми Доку се записа сред голмайсторите, а после това направи и Йошко Гвардиол.

Тимът на Пеп Гуардиола води със 73 т. пред Арсенал и Ливърпул с по 71.

В неделя "топчиите" приемат Астън Вила, а Ливърпул е домакин на Кристъл Палас.