"Чрез провала към прогрес" би могъл да е поредният лозунг-бисер от социализма, но всъщност е веруюто на "F*ck Up Nights" (FUN). Задава се 16-то поредно издание на събитието, на което професионалисти от различни сфери признават с много чувство за хумор своите провали.
И този път лекторите на FUN няма да изневерят на стила си и ще излязат на сцената, за да ни развеселят с историите за неуспехите си.
Първа ще бъде Мануела Драганова, която споделя, че всеки ден поне по веднъж чува въпроса "Коя е АНА?". През октомври излиза нейният роман "АНА", публикуван на българския пазар от Ciela.
А коя е Мануела? Тя е ръководила хиподрум и е организирала конни надбягвания, но освен това е персонален коуч, обучен в Силициевата долина и автор на "Ana's Way", който излиза на американския пазар през 2018 г.
Мануела е и майка, голфър, "дива коза" и още много неща. Тя ще разкаже за провалите, след които се появява "АНА" - книга, зачената от една последна капка търпение.
Вторият лектор е Михаил Стефанов - съветник и човек, който води обучения по комуникации.
Той има дългогодишен опит в света на бизнеса, но и в сферата на неправителствените организации. От няколко години подкрепя развитието на ключови умения на лидерите и екипите на LIDL, VMWare, Telus, Leanplum, Overgas, Zagorka и много други водещи компании и организации в България.
Успоредно на кариерата си в света на комуникациите той от години работи с тийнейджъри - директор е на The Bridge, най-големия младежки фестивал по изкуствата в България, а през 2017 стартира и Мини Машини - инициатива за развиване на ключови умения на бъдещето в българското образование.
Преди 7-8 години Михаил работи в Национална мрежа за децата. Биг Брадър решава, че иска да вкарват деца в къщата и на него се пада честта да оглави опита на специалистите, работещи с деца, и да каже, че това не е ОК.
След него е ред на Христо Попов и неговата история на неуспеха.
"След повече от 10 години на ръководни длъжности в Shell, Sab Miller, Inbev, Intersnack и проекти с McKinsey и BCG, реших, че управлението на моя собствен бизнес е моята страст. Това е най-универсалната възможна дейност, да превръщаме идеите в реалност, помага ни да печелите пари и да оставим следа след себе си", казва за себе си Попов.
Той допълва, че е научил няколко важни урока - ако не рискувате нищо, рискувате повече; само от ръба на скалата можете да видите цялата долина; ние сме това, което мислим и крайната мярка на човека не е там, където стои в моменти на зоната си на комфорт, а там, където стои в моменти на предизвикателства и противоречия.
И четвърти е Йордан Гинев, съосновател на една от най-големите български IT компании - BULPROS.
Висококвалифициран професионалист с повече от 14 години опит на ръководни позиции, свързани с развитие на бизнеса и управление на клиентските взаимоотношения в сферата на ITO, BPO, Cloud and Sales Service.
Йордан е запален спортист и в началото на месеца взе участие в Нюйоркския маратон, който е добра илюстрация на ежедневието му - постоянство, непрекъснати предизвикателства, това понякога да си на прага на издръжливостта и винаги да се състезаваш с времето.
Той ще ни разкаже как за малко не F*CK UP-на своята компания, a с това и партньорите си и защо да имаш много опит в дадена сфера, да си добър импровизатор и голям късметлия невинаги е достатъчно.
Провалите правят повече пари, отколкото успехa - трите неща, които предприемачът може да загуби, когато се провали! - ще разберете кои са те на Fuckup Nights Sofia vol.16