"Исках да подам ръка на Меси, но той ме нарече "глупак" и ме изгони" (видео)

Авторът на двете попадения за Нидерландия срещу Аржентина при отпадането на четвъртфиналите от Мондиал 2022 Ваут Вегхорст се оплака, че е бил обиждан от Лионел Меси.

Високият 197 см нападател, който вкара изравнителното попадение за 2:2 в 101-вата минута след изключително умното изпълнение на пряк свободен удар, каза, че е потърсил Меси, за да му стисне ръката, но вместо това е получил обиди в лицето си.

"Исках да му стисна ръката след мача, уважавам го много като футболист, но той ми бутна ръката и не пожела да говори с мен. Испанският ми не е много добър, но той ми каза доста обидни неща и това наистина ме разочарова", каза Вегхорст.

В социалните мрежи се появи и видео, за което се смята, че е от момента, в който Вегхорст се опитва да поздрави Меси. В това време лидерът на Аржентина дава интервю и казва към холандския нападател: "Какво гледаш, глупако? Изчезвай от тук, глупако! Да, да, бягай, изчезвай!"

Друго видео пък показва гледната точка на Вегхорст, който се поздравява със Серхио Агуеро и Лаутар Мартинес.