Пепе бесен: Направо да дават трофея на Аржентина!

Пепе бесен: Направо да дават трофея на Аржентина! Снимка: Getty Images

Централният защитник на Португалия Пепе се оплака от аржентинския рефер Факундо Тейо след отпадането на "мореплавателите" от Мондиал 2022. Тимът на Фернандо Сантош загуби с минималното 0:1 от Мароко.

"Как може аржентински съдия да бъде назначен да води този мач днес? - попита Пепе след отпадането - С оглед на всички разговори за Меси и оплакванията му и на мача вчера (двубоя между Аржентина и Нидерландия, в който също имаше много претенции към съдията - б.а.), да слагат такъв човек...

След всичко, което видях днес, направо да дават трофея на Аржентина.

Не казвам, че съдията е повлиял на мача, но вратарят им (на Мароко - Ясин Буну - б.а.) лежеше постоянно второто полувреме, а получихме само осем минути добавено време. Това исках да кажа."

Впоследствие Пепе призна, че Португалия не се е представила на ниво, на което отдаде и отпадането на четвъртфиналите.

Междувременно Мароко се превърна в първия африкански отбор, достигал полуфиналите на световно първенство.