Воят срещу Матеу Лаос продължава: Меси му повлия, свири само за Аржентина

Воят срещу Матеу Лаос продължава: Меси му повлия, свири само за Аржентина Снимка: Getty Images

Два дни след отпадането на Нидерландия от Аржентина след изпълнение на дузпи на четвъртфиналите на Мондиал 2022 оплакванията срещу рефера Матеу Лаос продължават.

Звездата на Барселона Френки де Йонг също изрази несъгласие с доста от съдийските отсъждания.

"След като изтече редовното игрово време, всички играчи на Аржентина отидоха при него и оттогава той свиреше само за тях - каза Де Йонг. - Обувката на Юриен Тимбер беше свалена, но след това той свири за фаул срещу нас. Люк де Йонг печели нормален въздушен двубой, той пак свири фаул. Те ритат топката към нашата скамейка, а на него не му пука. Меси поема топката с ръка, той подминава ситуацията. Беше наистина скандален.

Лаос е добър човек, добър съдия. Но този път поведението му беше неразумно. Мисля, че нивото му падна в продължението. Възможно е величието на Лионел Меси да е оказало влияние върху това. Съдията не е виновен за нашето отпадане, но отсъжданията му се отразиха на играта."

"Лалетата" губеха с 0:2, но с два късни гола на Ваут Вегхорст, вторият в 101-вата минута, стигнаха до продължения, но на дузпите се провалиха.

Недоволство срещу съдиите имаше и от страна на Португалия. Според Пепе и Бруно Фернандеш е било престъпление да се сложи аржентински съдия на четвъртфиналния мач на "мореплавателите" срещу Мароко, загубен от европейския тим с 0:1.

"Не знам дали ще дадат купата на Аржентина. Не ми пука. Не ме дърпай, ще кажа какво мисля, пък да вървят по дяволите - каза Фернандеш след отпадането на Португалия, докато човек от щаба се опитваше да озапти. - Много е странно, че в турнира няма нито един португалски рефер, а в този мач ни свири съдия от страна, която все още участва на турнира. Ясно е, че ни поставиха в неизгодна ситуация.

Нашите съдии свирят в Шампионската лига, а този - не. Те не са свикнали на темпото на подобни мачове. През първото полувреме имаше чиста дузпа срещу мен. Никога не бих паднал сам, след като съм излязъл сам срещу противниковия вратар."