Рединг или Суонзи ще е третият нов член на Висшата лига

Играчите на Рединг ликуват, след като биха категорично Кардиф Сити на реванша и вече мислят как да вземат втори уелски скалп в лицето на Суонзи Снимка: Getty Images

Отборите на Рединг и Суонзи ще определят в решителен мач помежду си кой да бъде третият нов член на Висшата лига на Англия през новия сезон.

Двата тима надделяха в своите полуфинални плейофи съответно срещу Кардиф Сити с 3:0 и Нотингам Форест с 3:1, след като в първите мачове стигнаха до нулеви равенства.

"Кралете" отрязоха мераците на тима от уелската столица още до почивката след два гола на голмайстора си през редовния сезон Шейн Лонг.

Първо той порази целта в 28-ата минута след неспасяем шут от около 25 метра, а в 45-ата бе безпогрешен при изпълнението на дузпа.

Шест минути преди края Маканъф направи самостоятелен рейд и прониза Байуотър, за да оформи класиката в мача.

Така Рединг не позволи да се стигне до исторически финален плейоф между два уелски тима, след като ден по-рано Суонзи елиминира бившето европейско величие Нотингам Форест.

Лиън Бритън даде аванс на "лебедите" след 28 минути игра, а пет по-късно Доби удвои преднината.

Робърт Ърншоу върна надеждите на Форест в 80-ата минута, но в самия край Дарън Пратли успокои феновете на Суонзи.

Това бе и четвъртият провал на Нотингам в плейофи за влизане в Премиършип през последните девет сезона.

Така на 30 май на "Уембли" ще стане ясно кой отбор ще се присъедини към вече спечелилите промоция за елита Куинс Парк Рейнджърс и Норич.