България приключи безславно участието си на Европейското по волейбол

България приключи безславно участието си на Европейското по волейбол Снимка: БФВ

България отпадна от Европейското първенство по волейбол още на осминафинал след загуба от Германия с 1:3 гейма (14:25, 25:18, 19:25, 22:25).

Играчите на Силвано Пранди не надскочиха себе си и силите им стигнаха само за един гейм, а цялостното им представяне на първенството беше крайно разочароващо.

Тази вечер първият гейм вървеше точка за точка до 5:5, но после Германия вдигна темпото и бързо натрупа аванс, докато грешките в българския лагер зачестиха.

Преднината на немците стана внушителна при 18:9 и те нямаха проблем да затворят частта на 14.

Вторият гейм беше далеч по-добър за България и нашите натрупаха 3-4 точки преднина, която успяваха да поддържат. При 20:15 Германия започна да греши повече и в крайна сметка геймът завърши със 7 т. предимство за "лъвовете".

Те обаче не успяха да използват импулса в третата част, която протече сходно на първата. В средата на гейма Германия дръпна в резултата след силна серия на Грозер от сервис, докато тонусът в нашата игра тотално падна и при изоставане от 6-7 т. вече нямаше как да настигнем съперника.

Четвъртият гейм беше доста оспорван и България водеше с 15:14, но последва фатално отпускане, при което Бундестимът набра няколко точки преднина и мачът окончателно се изплъзна от контрола на българите.