Сакраменто отново забрави за Везенков

В трети пореден мач Александър Везенков остана неизползвана резерва за своя тим Сакраменто Кингс.

"Кралете" победиха Торонто Раптърс със 135:130 в снощния си двубой от НБА и постигнаха четвърти успех в последните си пет мача.

Българският баскетболист и спортист №1 на страната ни обаче отново беше извън ротацията на треньора Майк Браун, което му се случва за трети пореден път и за четвърти в последните 5 мача.

Сакраменто спечели благодарение на силното си първо полувреме, а най-резултатни бяха звездите Де'Аарън Фокс и Домантас Сабонис с по 24 точки.

Специално литовецът изигра много силен мач и блесна с трипъл дабъл с 15 борби и 11 асистенции. Кийгън Мъри също помогна с 18 точки и 12 борби.

На полувремето Торонто губеше с 20 точки, но после беше много близо до обрат и сведе изоставането си до 2 т. при 127:129.

В случая обаче Сакраменто се измъкна и продължава да се движи на пето място в Западната конференция с 21 победи и 13 поражения.