Голяма победа! Григор разби Алкарас в Маями

Голяма победа! Григор разби Алкарас в Маями Снимка: Getty Images

Григор Димитров постигна една от големите победи в кариерата си и отнесе Карлос Алкарас с 6:2, 6:4 на четвъртфиналите от Мастърса в Маями.

Световният №2 преклони глава пред българина след час и 33 минути битка, в която Гришо демонстрира впечатляващо превъзходство, особено в първия сет.

Два пробива в полза на Димитров решиха бързо в негова полза откриващата част.

Първата ни ракета демонстрира агресия и прецизност, правеше страхотни ретури и контролираше ситуацията на корта.

Той стартира убедително и втория сет и поведе с 4:1, а Алкарас беше поставен на прага на разгромна загуба.

Гришо обаче изпусна брейкбол за 5:1, а после 20-годишният испанец реализира пробив на 0.

Алкарас докара резултата до 4:4 и за малко изглеждаше, че е способен на обрат, но това беше вечерта на Григор.

Българинът взе следващото си подаване и после отново демонстрира отлични ретури, за да достигне до мачбол, при който Алкарас сгреши от форхенд и всичко приключи.

На полуфинала Григор ще се изправи срещу Александър Зверев, който надделя над Фабиан Марожан, за да достигне до тази фаза.

Зверев е един от най-неудобните съперници на Димитров и е в серия от 7 поредни победи срещу българина.