Григор с мълниеносна победа в три сета и нов осминафинал на "Уимбълдън"

Григор с мълниеносна победа в три сета и нов осминафинал на "Уимбълдън" Снимка: Getty Images

Григор Димитров отнесе Гаел Монфис с 6:3, 6:4, 6:3 и по безапелационен начин се класира за осминафиналите на "Уимбълдън".

10-ият в световната ранглиста показа изключително ниво и не даде шанс на ветерана, а това беше едва втора негова победа над Монфис.

Днес Гришо се нуждаеше от по-малко от два часа, за да сломи съпротивата на противника си, докато Монфис опита да играе агресивен и рисков тенис, но направи твърде много грешки.

Българинът можеше да постигне пробив още във втория гейм, а същевременно лесно взимаше геймовете на свой сервис. Той проби за 4:2 и това му беше достатъчно да спечели първата част едва за 29 минути на корта.

В началото на втория сет Димитров не се възползва от два брейкбола, а после за пръв път трябваше на свой ред да спасява точки за пробив.

След това първата ни ракета проби за 3:2 и не позволи на Монфис да си мисли, че може по някакъв начин да се върне в сета.

Третата част продължи по познатия начин и Григор оставаше изключителен при своите сервиси.

В седмия гейм той реализира поредния си пробив, а Монфис вече нямаше какво да направи.

След още един пробив сънародникът ни окончателно затвори мача.

За втори пореден път и за общо четвърти Гришо достига до тази фаза на "Уимбълдън", а следващият му съперник ще бъде Даниил Медведев или Ян-Ленард Щруф.