Ювентус се изложи и ще има да наваксва в Торино

Роналдо изигра злополучен мач, в който не успяваше да намери вратата на съперника Снимка: Getty Images

Ювентус изненадващо се издъни и загуби с 0:1 гостуването на Лион от 1/8-финалите в Шампионската лига.

Юве е изявеният фаворит в тази осминафинална двойка, но в първия сблъсък беше надигран от напористите французи, които изиграха впечатляващо първо полувреме и заслужено поведоха.

След почивката "Старата госпожа" така и не намери верния подход дори за частичен обрат и ще има труден реванш в Торино на 17 март.

През първата част Юве така и не успя да установи контрол върху мача и постепенно се огъна под натиска на домакините.

В 21-ата минута Лион удари греда чрез Токо-Екамби, а 10 минути по-късно поведе. Де Лихт беше извън игра, защото лицето му беше разкървавено и домакините се възползваха от численото си предимство.

След центриране отляво Люка Тусар насочи неспасяемо точно в ъгъла за 1:0.

Лион продължи с добрата си игра и на няколко пъти пропусна да удвои преднината си.

През второто полувреме Ювентус натисна и няколко добри възможности се откриха пред Пауло Дибала, като негов гол беше отменен заради засада в края.

На два пъти Юве имаше и претенции за дузпа, като втория път те бяха по-основателни - тогава Роналдо свали към Дибала, който изглежда беше задържан от противников играч, но сигнал не последва.