Реал се срина накрая, Сити взе голяма победа на "Бернабеу"

Сити изоставаше до 78-ата минута, но успя да направи обрат с два гола на чужд терен и е фаворит за продължаване преди реванша Снимка: Getty Images

Манчестър Сити удари Реал Мадрид с 2:1 на "Бернабеу" в първия мегасблъсък между двата тима от 1/8-финалите в Шампионската лига.

"Гражданите" направиха късен обрат след много силен край на мача, а крахът за домакините в последните минути беше пълен с червения картон на Серхио Рамос.

Пеп Гуардиола изненада с титулярния си състав - беше оставил Серхио Агуеро и Рахийм Стърлинг на скамейката. Още през първата част пък му се наложи да прави принудителна смяна, защото най-добрият му защитник Аймерик Лапорт отново се контузи.

Иначе двата тима от самото начало заиграха на високо темпо и спретнаха много здрава и равностойна битка.

Първото чисто положение беше в 21-ата минута, когато Куртоа трябваше да спасява удар на Габриел Жезус отблизо и така Сити пропусна да поведе.

След десетина минути Бензема засече едно центриране и Едерсон се намеси със сетни сили, а Винисиус не успя да направи добавка.

В последните секунди на полувремето отново беше ред на Сити да създаде нещо сериозно, но Рамос, Каземиро и Валверде с общи усилия изчистиха топката пред голлинията след шут на Жезус.

След почивката "гражданите" направиха още два пропуска и после бяха наказани.

В 60-ата минута се стигна до няколко поредни грешки в защита за Сити, Винисиус проби и пусна към Иско, който завърши сам срещу вратаря за 1:0.

Реал се прибра, докато Сити упражни силна преса и успя да обърне мача.

В 78-ата минута Де Бройне центрира отляво, Жезус се пребори с Рамос и с глава изравни за 1:1.

Само след 3 минути Карвахал се хвърли на необмислен шпагат срещу резервата Стърлинг и го препъна в пеналта - дузпа за гостите. Де Бройне я превърна в гол и даде преднина на отбора си.

Кошмарът за Реал продължи още три минути по-късно с директен червен картон за Рамос. Капитанът събори откъсващия се Жезус и заслужено беше изгонен, с което ще пропусне и реванша.

Ответният сблъсък е на 17 март и в него Реал ще опита да обърне развоя на чужд терен.