"Какъв гол!": Как от момче, което подава топките, той се превърна в герой за Сити

Манчестър Сити завърши груповата фаза в Шампионската лига с победа. Успехът срещу Цървена звезда в Сърбия не бе лесно изкован, но "гражданите" си свършиха работата след крайното 3:2.

Пеп Гуардиола бе пуснал сериозна част от резервите, но това не попречи на Сити да завърши с пълен актив от 18 точки и да излезе от групата като победител.

Откриващият гол за "гражданите" бе дело на Майка Хамилтън. За 20-годишния младок това бе официален дебют за тима и той се отблагодари с прекрасно попадение в 19-ата минута.

След мача журналистите изненадаха Гуардиола с видео отпреди няколко години. На него се вижда как каталунецът обяснява на момче, което подава топките, да го прави по-бързо, за да могат "гражданите" да не губят време в организирането на атаките си.

Оказва се, че въпросното момче е именно Майка Хамилтън.

"Не знаех! Преди шест години? Уау! Пораснал е доста", реагира, когато видя видеото от мач срещу Кристъл Палас през 2017 година, завършил с разгромен успех за "гражданите" с 5:0.

"Какъв гол и какъв мач. Много съм щастлив за него. Той тренира често с нас, а видяхме и качествата му един на един. Отбеляза фантастичен гол и изработи дузпа", похвали Пеп Гуардиола младока на пресконференцията след срещата.

Кой е Майка Хамилтън?

Роден и израснал в Манчестър, техничният атакуващ футболист влиза в академията на Сити, когато е само на 9 г.

Благодарение на бързите си крака и богатия арсенал от финтове, Хамилтън може да играе както в центъра, така и по крилата, където да тормози бранителите със скоростта си.

Именно от фланга дойде и голът му срещу Цървена звезда. Не само бързина, но и точен мерник със забележителна мощ.

През сезон 2021/22 бе част от младежите на Сити, които спечелиха младежката Шампионска лига. Бе контузен през по-голямата част от миналата кампания, но сега изглежда по-готов от всякога да демонстрира на какво е способен.

Освен с гол Хамилтън ще запомни дебюта си за Сити и със спечелената дузпа за третия гол на гостите, дело на Калвин Филипс, за когото това също бе първо попадение с екипа на отбора от Манчестър.

"Когато не можеше да влезе в единоборство, той подаваше допълнителен пас, а в защита бе агресивен. Поздравления за цялата академия на клуба за работата в последната година - много футболисти дойдоха в състава, други продадохме и вече играят във Висшата лига и Чемпиъншип", добави испанският специалист по адрес на Хамилтън.

По повод Калвин Филипс Пеп Гуарсиола коментира: "Той е много добър изпълнител на дузпи. Знам, че Фил Фоудън имаше амбиция да я изпълни, но Калвин е страхотен в това отношение. Мачът не беше приключил и това бе за неговото самочувствие."

Жребият за първия кръг от елиминационната фаза в Шампионската лига ще се тегли в понеделник, 18 декември. Преди това за Сити предстои домакинство на Кристъл Палас във Висшата лига.

Символично, именно Палас бе отборът срещу който Хамилтън подаваше топките от въпросното видео с Гуардиола. Дали ще го видим отново в игра и срещу "орлите" шест години, след като гледаше "батковците" от тъч линията?