Лудогорец изпусна шанса си в голово шоу срещу Бетис

Лудогорец изпусна шанса си в голово шоу срещу Бетис Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец загуби с 2:3 гостуването на Бетис във втория кръг от груповата фаза на Лига Европа.

След като удари Рома в Разград, българският шампион пропусна да открадне нещо от другия фаворит в своята група "C".

Разградчани играха силно и създадоха достатъчно положения пред Клаудио Браво, последното от които дойде в 92-рата минута и щеше да донесе заслужено равенство в двубоя.

Съперниците изиграха атрактивен мач с множество опасни атаки и пред двете врати.

Домакините поведоха в 25-ата минута след продължително нападение, при което Падт спаси на два пъти, но накрая остана безпомощен, когато Луис Енрике засече отблизо за 1:0.

В 39-ата минута най-възрастният на терена, 41-годишният Хоакин, блесна с прекрасен фалцов удар от левия фланг за 2:0.

Лудогорец обаче върна интригата точно преди края на полувремето, когато Кирил Десподов изпълни отлично пряк свободен удар.

Браво изби топката, но технологията на голлинията показа, че вратарят е закъснял с намесата си и кълбото е преминало голлинията - 1:2.

След почивката гостите по-трудно създаваха положения, а Бетис твърде лековато стигна до трети гол в 59-ата минута.

Тогава Серхио Каналес прекара между краката на Пьотровски, освободи се и отправи коварен удар от дистанция, а Падт не се намеси добре и топката мина през ръцете му.

Още веднъж българският тим намери сили да отвърне на удара и 15 минути преди края резервата Рик Джонатан стреля технично по земя в близкия ъгъл на Браво за 2:3.

В добавеното време друга резерва, Дени Гропер, остана сам срещу стража на домакините, но стреля встрани и Бетис грабна трите точки.

В другия двубоя от групата Рома не срещна особени затруднения с ХИК Хелзинки у дома и спечели с 3:0.

В класирането води Бетис с 6 т. пред Лудогорец и Рома с по 3 и ХИК Хелзинки с 0.