Лудогорец вкара само 1 и пропусна поне още 5 срещу Жалгирис

Лудогорец вкара само 1 и пропусна поне още 5 срещу Жалгирис Снимка: Lap.bg

Лудогорец взе минимален аванс от само 1:0 срещу Жалгирис в първия мач между двата тима от плейофите за влизане в групите на Лига Европа.

Единственото попадение в срещата падна още във втората минута след нелеп автогол. След изпълнение на пряк свободен удар от страна на Кирил Десподов Иван Татомирович с глава отклони топката в собствената си мрежа.

До 15-ата минута Лудогорец можеше да е вкарал още три, но пропуски и на два пъти гредата спаси гостите. Първо, Игор Тиаго стреля с глава право в ръцете на вратаря на Балгирис, след което удари на Десподов от фаул и на Антон Недялков с глава срещнаха гредите.

Точно преди да изтече половин час игра Десподов уцели нова греда, след като от няколко метра не успя да засече топката във вратата след подаване на Спас Делев.

Разградчани продължиха да натискат до самия край, но трудно стигаха до стопроцентови положения, а вратарят на гостите спаси каквото успя.

В добавеното време отново Десподов пропусна, след като ударът му по диагонала бе спасен с крак от стража на Гартмонас. Секунди по-рано Жалгирис остана с човек по-малко, след като появилият се като резерва Донатас Казлаускас си изкара два бързи жълти картона.

Така Лудогорец има само гол преднина преди реванша във Вилнюс след седмица, но продължава да е фаворит в двубоя и за влизане в групите на втория по сила евротурнир.