Реал с изключителен обрат след шокиращо първо полувреме

Реал с изключителен обрат след шокиращо първо полувреме Снимка: Getty Images

Реал Мадрид изригна след почивката за голям обрат в Шампионската лига и победа с 5:2 над Борусия Дортмунд на "Сантяго Бернабеу".

В повторението на финала на турнира от миналия сезон, "белите" изоставаха с 0:2 след шокиращо за тях първо полувреме.

Тогава тимът на Карло Анчелоти игра много слабо и позволи на противника си да се развихри.

След 60-ата минута обаче звездите в бяло се разиграха и наказаха безмилостно грешките на съперника, а Винисиус Жуниор беше над всички с хеттрик.

Първото полувреме протече фрапантно за домакините.

След половин час игра се стигна до грешка на Лукас Васкес пред собственото му наказателно поле и Дониел Мален с добре насочен удар откри резултата.

Само 4 минути по-късно Мален проби отдясно и сервира топката на Джейми Гитенс, който покачи на 2:0.

Реал се хвърли напред, но Борусия извади невероятен късмет, след като Родриго и Джуд Белингам на два пъти нацелиха гредите за няколко секунди.

После пък Тибо Куртоа показа класата си и спаси удар на Юлиан Бранд.

След почивката Реал натисна сериозно и "жълто-черните" не удържаха на напрежението.

Антонио Рюдигер върна един гол в 60-ата минута след центриране на Мбапе.

Три минути по-късно Винисиус изравни на празна врата в ситуация, в която първоначално беше отсъдена засада, но такава нямаше и голът беше признат.

В 82-рата минута Борусия стигна до големия си шанс да поведе отново, но Куртоа направи още едно ключово спасяване.

Секунди по-късно Лукас Васкес, който беше взел капитанската лента от сменения Модрич, проби отдясно и разпечата Кобел за 3:2.

В 86-ата минута Винисиус направи пробив през над половината терен и реши всичко с попадение за 4:2.

В добавеното време бразилецът оформи хеттрика си след пореден ефектен дрибъл и изстрел с левия крак.

Така Реал и Борусия имат по 6 т. след първите си три мача от основната фаза на Лигата.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.