Три минути и 25 секунди! Най-бързият хеттрик в евротурнирите (видео)

Вчерашният мач от Лигата на конференциите между Гент и Истанбул Башакшехир произведе голям рекорд - зрителите видяха най-бързия хеттрик в цялата история на европейските клубни турнири.

Автор на рекорда стана 20-годишният вундеркинд на гостите Гифт Орбан, на когото бяха нужни едва три минути и 25 секунди, за да забие три гола във вратата на турците.

Головата му серия започна в 31-вата минута, когато беше изведен сам срещу вратаря Бабаджан и завърши точно за 1:0.

Минута по-късно дойде и най-красивото му попадение - със силен удар извън наказателното поле.

Почти веднага след това Истанбул Башакшехир отново увисна в защита. Този път първият изстрел на Орбан беше спасен, но той не сбърка при добавката.

Накрая Гент спечели двубоя с 4:1 и безпроблемно се класира за четвъртфиналите в турнира.

Гифт Орбан пък продължава да предизвиква фурор, откакто се присъедини към тима от норвежкия Стабек през януари.

Нигериецът вече натрупа 12 гола в 9 мача във всички турнири.

Със сигурност той е привлякъл вниманието на тимове от водещите лиги и ще бъде свързван със сериозен трансфер през лятото.