Тухел избухна срещу съдията след отпадането - пускал шеги с Анчелоти

Тухел избухна срещу съдията след отпадането - пускал шеги с Анчелоти Снимка: Getty Images

Наставникът на Челси Томас Тухел избухна срещу рефера на реванша срещу Реал Мадрид Шимон Марчиняк. Мениджърът на "сините" се подразнил от това, че съдията се е смял с Карло Анчелоти след края на двубоя.

"Кралете" изоставаха с 0:3 десет минути преди края на редовното време, но след голове на Родриго и Карим Бензема в продълженията Реал спечели с общ резултат 5:4 и изхвърли действащия европейски шампион от турнира.

"Бях разочарован от това, че съдията си пускаше шеги с колегата ми Карло Анчелоти - каза Тухел. - Знам, че Карло е много приятен човек, но когато исках да отида и да поздравя съдията след края на мача, го видях как се забавлява и шумно се смее с противниковия треньор.

Мисля, че това е неуместно, след като в продължение на 120 минути единият отбор е изстискал всяка капка сила от себе си. И след това да отидеш и да видиш как съдията се смее с другия треньор - мисля, че е доста неприятно. Казах му го и си тръгнах."

Тухел добави, че Челси е заслужавал да продължи, но не е имал късмет. Германецът призна и че двата гола на Реал са дошли след грешки на футболисти на "сините".

Карло Анчелоти също заговори за липса на късмет, но до 80-ата минута, и определи победата на Реал като "заслужена".

"При 0:3 се почувствахме освободени, появи се магията на този стадион и клуб. Казват, че испанските клубове отстъпвали на английските, но вече два испански отбора са на полуфинал", коментира Анчелоти, след като Виляреал продължава да прави чудеса в Шампионската лига, отстранявайки титана Байерн Мюнхен.