Гол в продължението попари Байерн в дербито (видео)

Гол в продължението попари Байерн в дербито (видео) Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен и Байер Леверкузен изиграха атрактивен двубой за първото място в Бундеслигата, в който завършиха наравно 2:2.

На "Алианц Арена" баварците пропуснаха да си решат срещата рано и бяха попарени с дузпа в 94-тата минута.

Така двата тима остават заедно на върха в класирането с по 10 т., а лидер е Байер заради по-добрата си голова разлика.

Хари Кейн затвърди позитивното си начало в Германия с откриващ гол с глава в 7-ата минута.

Алехандро Грималдо обаче изпълни великолепно пряк свободен удар и изравни за гостите.

Лукас Храдецки направи геройства на вратата на "аспирините" и спаси всичко възможно, за да запази резултата непроменен до последните минути.

В 86-ата обаче Леон Горецка получи пас отляво по земя и засече във вратата - 2:1 за Байерн.

В добавеното време се стигна до малко пресилена дузпа за нарушение на Алфонсо Дейвис и Есекиел Паласиос изравни от бялата точка.