Меси се оплака пред камерите от странно правило в МЛС (видео)

Лионел Меси възропта директно пред телевизионните камери от странно правило в американската Мейджър Лийг Сокър.

Най-голямата звезда в първенството на Щатите и Канада беше раздразнен по време на мача на своя Интер Маями срещу Монреал Импакт, когато му се наложи да чака, преди да се завърне на игрището след получена медицинска помощ.

МЛС все още не се притеснява да изпробва някои по-различни идеи, които обаче невинаги сработват и по-скоро създават нови проблеми, отколкото да решават вече съществуващите.

За сезон 2024 лигата въведе ново правило, което задължава получилите медицинска помощ играчи да остават за две минути извън терена, преди да се завърнат в игра.

Целта е да се обезкуражат хитреците, преструващи се на контузени, за да печелят време.

С правилото обаче могат да злоупотребят отборите, опитващи се да извадят от мача звездите на противника - и точно това изглежда се случи в събота вечерта.

Тимът на Меси изоставаше с 0:2, когато той трябваше да получи съдействие от медицинския екип и после прекара необходимото време край тъчлинията в очакване да го пуснат обратно.

8-кратният носител на "Златната топка" се обърна към камерата зад него и каза: "С това правило сме тръгнали в грешната посока".

За негово щастие, въпреки трудностите тимът му успя да стигне до пълен обрат в двубоя.

Първо Матиас Рохас намали със страхотно изпълнение на пряк свободен удар, а после Луис Суарес отбеляза изравнителния гол. Всичко това се случи още преди почивката.

Победното попадение за крайното 3:2 за Интер падна в 59-ата минута и го вкара Бенджамин Кремаски.

За домакините пък участие в мача взе българският национал Доминик Янков, който се появи в игра в 63-тата минута.

С успеха Интер Маями увеличи победната си серия на 5 поредни мача и е лидер в Източната конференция с 27 точки.