Тя бе съдия, когато го изгониха, но след това спечели сърцето му

Никога не знаеш къде и кога ще намериш любовта. Или по-точно кога и къде ще те открие тя.

В това се убеждава и левият бек на втородивизионния холандски Емен Джеф Хардевелд, за когото наскоро стана ясно, че е сгоден за съдийката Шона Шукрула.

Двамата се запознават по време на мач, в който Джеф е изгонен, а Шона е четвърти съдия.

Всичко се случва през август 2021-ва. В 91-вата минута на двубоя между Емен и ФК Айндховен Хардевелд получава директен червен картон за умишлено нарушение срещу откъсващ се сам срещу вратаря противников състезател.

По онова време Емен губи с 0:1 и с действията си Джеф предотврати почти сигурен втори гол във вратата на тима си, заради което получи и заслужен червен картон.

По пътя си към съблекалнята Хардевелд минава покрай Шона и тогава наистина я забелязва.

Емен все пак загуби двубоя, но, както казват, не знаеш колко печелиш, когато губиш.

Футболистът и съдийката започват да излизат почти веднага след мача, а шест месеца по-късно вече са женени. Самата Шона съобщи новината, пускайки снимка с Джеф от Рим със заглавие: "Вече е официално".

Освен поздравления към двамата, в социалните мрежи се появи и резонният въпрос дали това не е конфликт на интереси и какво би се случило, ако двамата отново се засекат на терена?

Местната федерация бързо разплете казуса.

"Шефът на съдийската комисия - Дик ван Егмонд, е наясно за връзката им. Затова Шауна Шукрул повече няма да бъде съдия на мачове, в които играе Джеф Хардевелд. Всичко е наред, връзката им не е проблем за нас. Пожелаваме им всичко най-хубаво."