Депортиво победи Валенсия като гост в турнира за Купата на Краля

Депортиво (Ла Коруня) победи като гост на Валенсия с 2:1 в първи мач от 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля в Испания.

Головете за успеха на Депортиво отбелязаха Андрес Гуардадо в 47-ата минута и Пабло Алварес в  55-ата минута, за домакните се разписа Давид Силва в 72-ата минута.

В друг мач от турнира, третодивизионният Алкоркон, който елиминира Реал (Мадрид) в 1/16-финалите за Купата на Краля, загуби на собствен терен от Расинг (Сантандер) с 2:3.

Гостите поведоха с 2:0 след попадения на Кристиан в 31-ата и на Хейхо в 47-ата минута. В 57-ата минута Лопес намали резултата на 1:2. Радостта на домакните продължи само пет минути, след като Моратон даде на Сантандер отново преднина от два гола. Крайното 2:3 оформи Гомес, който отбеляза за Алкоркон три минути преди края на срещата.

В третия двубой от надпреварата Рекреативо победи с 3:0 Атлетико (Мадрид). Втородивизионният тим се наложи с попадения на Форнароли в 14-ата, Баралес в 24-ата от дузпа и Кандеяс в 88-ата минута.

Отборът на Виляреал завърши 1:1 при гостуването си на Селта (Вигo) в последния мач от 1/8 - финалите за Купата на краля. Джузепе Роси изведе гостите напред в 12-ата минута, а Артуро оформи крайното 1:1 минута преди края.

Вторите мачове от надпреварата са след седмица.