Бербатов изведе Фулъм до победата над Уест Бромич

Бербатов изигра отличен мач, но на няколко пъти си изпусна нервите

Целият свят беше крив на Димитър Бербатов на 1-и януари, но българинът отбеляза гол и бе най-добрият футболист на Фулъм при победата с 2:1 като гост на Уест Бромич в първия двубой от Висшата лига за 2013-а.

Бившият национал реализира първия гол в Премиършип за Новата година, след като се разписа в 39-та минута след една чудесна атака, започната от самия него.

Бербатов подаде по страхотен начин към Дежага по десния фланг. Последният проби, преодоля бранител на Уест Бром, след което върна в наказателното поле към придвижилия се Бербатов, който стреля точно, промушвайки топката между краката на Бен Фостър.

Десетина минути преди това Митко се откъсна от отбраната на домакините и незабавно потърси удар към вратата им, но той бе твърде висок. През първата част всяка атака на Фулъм минаваше през българина.

След почивката Бербатов реагира остро след подаване на съотборника си Стив Сидуел, който се позабави и пасът му завари родната звезда в засада.

След това пък българинът се сдърпа с играч на Уест Бромич, който наистина действа грубо срещу голмайстора.

Иначе в 49-ата минута Ромелу Лукаку изравни резултата. Били Джоунс изработи попадението, след като проби по десния фланг и асистира на Лукаку, който отблизо направи 1:1.

В 58-ата минута обаче Александър Каканиклич дари победата на гостите, след като бе изведен по прекрасен начин от Брайън Руис, обърна се добре и пусна топката покрай Фостър за 1:2.

В последната минута на добавеното време Димитър Бербатов бе сменен, за да обере овациите на малобройните фенове на Фулъм, дошли на „Дъ Хоутърнс”.