Арсенал повали ПСЖ, разгроми за Барса, Сити и Интер

Арсенал повали ПСЖ, разгроми за Барса, Сити и Интер Снимка: Getty Images

Арсенал удари Пари Сен Жермен с 2:0 у дома в дербито на вечерта в Шампионската лига.

"Артилеристите" бяха по-ефективният състав и достигнаха до победата благодарение на силно първо полувреме.

Кай Хаверц откри с глава в 20-ата минута, а в 35-ата Букайо Сака стреля коварно от фал през куп играчи и изненада Джанлуиджи Донарума за 2:0.

Гостите не успяха да променят развоя през втората част, когато стигнаха до греда на Рубен Невеш.

Арсенал определено спести сили и за пореден път през този сезон се задоволи с това да пази аванса си и да разчита на стабилната си отбрана.

По същото време Барселона и Манчестър Сити постигнаха разгромни победи, съответно над Йънг Бойс и Слован Братислава.

Барса разби гостуващия тим с 5:0 без да срещне проблеми.

Роберт Левандовски отбеляза два гола, по един добавиха Рафиня и Иниго Мартинес, а към края Камара си отбеляза автогол.

Така каталунците взеха първи 3 точки в основната фаза на турнира след поражението от Монако в първия кръг.

Сити пък отнесе с 4:0 Слован като гост, след като си направи мача лесен с две попадения още до 15-ата минута.

Илкай Гюндоган и Фил Фоудън се разписаха, за да не оставят съмнение в крайния изход от мача.

През втората част Ерлинг Холанд вкара дежурния си гол, а резервата Джеймс Макатий отбеляза дебютно в Шампионската лига.

Разгромен резултат постигна и Интер, който надделя над Цървена звезда също с 4:0.

Най-убедителен през вечерта обаче беше тимът на Борусия Дортмунд, съсипал със 7:1 Селтик пред своите фенове.

Още на почивката резултатът беше 5:1, а "жълто-черните" не показаха милост към несъстоятелния шотландски съперник.

Дотук Дортмунд е един от тимовете с пълен актив от 6 т. в основната фаза, а другите два са Брест и Байер Леверкузен, които днес победиха съответно РБ Залцбург и Милан.

Леверкузен повали "росонерите" с 1:0 с гол на Виктор Бонифейс, разписал се с добавка в 51-вата минута.

Бонифейс вкара и през първата част, но тогава ВАР се намеси и отсъди засада.

За Милан това е втора поредна загуба в Шампионската лига след тази от Ливърпул на старта.