Баварската машина отказа Лацио за едно полувреме

Баварската машина отказа Лацио за едно полувреме Снимка: Getty Images

Носителят на трофея в Шампионската лига Байерн Мюнхен отнесе с 4:1 Лацио като гост в първи осминафинален сблъсък между двата тима в турнира.

Баварците нанизаха три гола още през първото полувреме и не оставиха съмнения, че ще отстранят съперника, с когото се срещаха за пръв път в историята си.

Груба грешка в защитата на Лацио позволи на Роберт Левандовски да открие още в 10-ата минута, след като открадна лошо върната към вратаря топка.

Джамал Мусиала удвои с плътен удар от границата на наказателното поле, а към края на полувремето Лерой Сане покачи на 3:0 с добавка.

Втората част също започна кошмарно за Лацио и в 46-ата минута Ачерби си вкара автогол след остро центриране отляво.

После домакините най-сетне се разиграха и Кореа вкара почетния гол за тях, а Нойер трябваше да показва майсторство, за да отрази удар на Чиро Имобиле.

До края и Пепе Рейна се отличи със спасяване срещу Левандовски.