Сити обърна ПСЖ и грабна първото място

Сити обърна ПСЖ и грабна първото място Снимка: Getty Images

Манчестър Сити направи пълен обрат и победи Пари Сен Жермен с 2:1 на "Етихад", като по този начин грабна първото място в група A на Шампионската лига.

"Гражданите" отново превъзхождаха ПСЖ, както и в миналия звезден сблъсък между двата тима, но този път не позволиха да бъдат излъгани и взеха своето.

Основна роля изигра резервата Габриел Жезус. Кръг преди края Сити е недостижим на върха в групата с 12 т. пред ПСЖ с 8.

Парижани обаче също вече си осигуриха класиране в елиминационната фаза.

Домакините установиха контрол над двубоя от самото начало и започнаха да атакуват масирано, докато ПСЖ отстъпи топката на съперника и изчакваше на контраатаки.

Парижани имаха сериозни трудности в защита и още в 5-ата минута удар на Родри беше изчистен пред голлинията, после Гюндоган удари греда, а и Кейлор Навас направи важно спасяване.

Съвсем нелогично, в края на първата част ПСЖ можеше да поведе, но Килиан Мбапе стреля над вратата.

В 50-ата минута гостите все пак вкараха първи. Именно Мбапе беше точен след отлична атака и подаване на Меси, при което имаше и рикошет.

13 минути по-късно Сити заслужено изравни чрез Рахийм Стърлинг, който довкара отблизо едно центриране от въздуха на Уокър, което беше продължено от Жезус.

После Неймар пропиля изгодно положение и стреля встрани от вратата, а французите бързо бяха наказани за това.

В 76-ата минута Жезус се превърна в герой с попадение за 2:1, след като едно центриране отдясно беше технично свалено от Бернардо Силва.

По същото време РБ Лайпциг разби с 5:0 Брюж като гост, с което достигна третото място в групата и класиране в Лига Европа.