Партизан показа дух, но Левски взе своето

Партизан показа дух, но Левски взе своето Снимка: Lap.bg

Левски продължава напред за Купата на България, след като успя да преодолее аматьорския Партизан и си тръгна с победа с 4:1 от Червен бряг в един от колоритните мачове от 1/16-финалната фаза на турнира.

Домакините се представиха изключително достойно и в много епизоди играха като равен с равен с Левски, но накрая класата на "сините" си каза думата. Старши-треньорът Георги Тодоров бе дал почивка на част от титулярите си, но това не попречи на столичани да се класират за 1/8-финалите на турнира.

Партизан зарадва публиката си не само с добра игра, но в 34-тата минута успя и да открие резултата. Тогава един от най-добрите на терена за тима от Червен бряг - играещият треньор Любомир Иванов, бе оставен напълно непокрит от защитата на Левски и с хубав удар от десетина метра даде аванс на Партизан.

Левски стигна до пълен обрат още преди почивката. В 36-ата Валери Божинов изравни след удар отблизо, засичайки центриране на Здравко Димитров, след което самият Димитров вкара фамозен гол с шут от границата на наказателното поле, който след рикошет в горната греда влетя в мрежата на Станислав Антонов.

Малко след почивката Левски увеличи аванса си след нелеп автогол на Петьо Петров. Играчът на домакините опита да изчисти едно центриране отдясно, но вместо това вкара топката във вратата си. Минути по-късно Георги Александров не успя да вкара четвърти гол за гостите, след като негов удар се отби в страничната греда.

Въпреки че вече изоставаше с 1:3, Партизан не се отказваше. В 80-ата минута гредата помогна и на Левски. Авторът на гола за домакините - Любомир Иванов, стреля хубаво от пряк свободен удар, но и неговият удар срещна рамката на вратата.

"Сините" все пак успяха да стигнат до четвърто попадение. То падна в 85-ата минута и бе дело на Мартин Петков, който засече с глава центриране отляво на Стаматов.