Атлетико потрепери, но продължава за Купата на краля

Атлетико Мадрид допусна обрат в реванша с Лас Палмас от 1/8-финалите на турнира за Купата на краля и загуби с 2:3 на "Висенте Калдерон". След успеха с 2:0 в първата среща обаче тимът на Диего Симеони си осигури участие в следващия кръг.

Атлетико поведе чрез французина Антоан Гризман в 50-та минута, а осем по-късно Лас Палмас изравни след индивидуален пробив на Марко Ливайя.

Домакините отново излязоха напред в 61-та минута, когато се разписа Анхел Корея. Мачът вървеше към края си, когато 89-та минута Ливайа вкара втория си гол в срещата. Дълго подаване свари защитата на Атлетико неподготвена, Ливайа получи топката от Марсело Гарсия и на празна врата за него не беше проблем да изравни.

Изненадващо в добавеното време Лас Палмас стигна и до победен гол. Защитата на "дюшекчиите" отново действа разсеяно при едно центриране в наказателното поле и Матео Гарсия вкара за крайното 3:2, но веднага след това реферът свири край.