Велик мач! Страхотен Меси! Битката за титлата е жива

Реал Мадрид бе на няколко секунди от почти сигурна първа титла на Испания от пет години насам, но Лионел Меси имаше друго мнение по въпроса.

Реал изравни в 86-та минута с 10 човека за 2:2 и точката бе равносилна на победа, но аржентинският гений попари "Бернабеу" в лудо Ел Класико от 33-ия кръг.

Така Барса оглави класирането с равен брой точки и с по-добра голова разлика от вечния си съперник, но и с мач повече от "кралете".

Рециталът на Меси завърши с победния гол, при който не издържа - съблече се и показа на "Бернабеу" фланелката си, за което получи жълт картон, но бе започнал още през първата част.

Бълхата бе върнал своите, които се оказаха догонващи преди да е изминал половин час.

В 28-та минута след центриране от корнер Марсело овладя пред наказателното поле и центрира към далечната греда, където Рамос удари стълба, а Каземиро имаше щастието да е най-близо до отбитата топка и насочи в празнената мрежа.

Пет по-късно Меси насочи топката безупречно в левия ъгъл на Навас за 1:1 след асистенция на Ракитич.

Заредиха се страхотни атаки след почивката, а четвърт час преди края Ракитич наниза попадение от над 20 метра за 2:1 за Барса.

Ситуацията на Реал стана безнадеждна, когато три минути по-късно съдията извади директен червен картон на Рамос след безумно влизане в краката на Меси.

Но Зидан направи брилянтна смяна и влезлият като резерва Хамес Родригес изскочи сам на първа греда след пас на Марсело и отблизо реализира за 2:2.

Лео Меси обаче не бе казал последната си дума и съкруши Реал с гол дълбоко в добавеното време.

Аржентинската легенда бе оставен непокрит при подаване на Жорди Алба и дари своя тим с така необходимите три точки.