Белингам разплака Барселона в добавеното време

С два гола на Джуд Белингам, единият в добавеното време, Реал Мадрид отмъкна победата с 2:1 като гост на Барселона в първото за сезона Ел Класико в Ла Лига. Със спечелените три точки "кралете" дръпнаха с четири на вечния си съперник.

Победата бе още по-сладка за Реал, тъй като дойде след обрат и 20-ина минути преди края гостите губеха, но в крайна сметка изживяха огромна радост на терена на вечния съперник.

Барса започна вихрено и футболистите на треньора Шави ликуваха още в 6-ата минута. Бившият играч на Манчестър Сити Илкай Гюндоган се възползва от неточни отигравания на Чуамени и Алаба и прониза Кепа за 1:0.

В 16-ата дясната греда спаси гостите от втори гол след удар на Фермин Лопес. Оказа се обаче, че секунда преди изстрела реферът Хесус Хил Мансано е бил дал сигнал за нарушение срещу Тони Кроос.

В заключителните секунди на първата част домакините имаха претенции за дузпа за задържане на Араухо от Чуамени, но такава не беше отсъдена.

След 10-ина минута от второто полувреме наставникът на гостите Карло Анчелоти смени Менди с Камавинга. Точно появилият се от пейката футболист подаде към Валверде за първия точен удар на Реал за мача, като това се случи в 57-ата минута. А 11 по-късно Белингам стреля неспасяемо извън наказателното поле, изравнявайки резултата.

Постепенно двата отбора станаха по-предпазливи в опита си да не загубят мача, но реал изчака момента, за да нанесе финалния удар в сърцето на Барса.

В продължението на срещата Модрич намери Белингам в наказателното поле и той отблизо се разписа за 2:1.

На трибуните на "Монтжуик" бяха рок динозаврите от Ролинг Стоунс. Барселона игра със специални екипи с логото на легендарната група като част от сътрудничеството със стрийминг платформата Spotify.

Мик Джагър и сие обаче не останаха доволни от изхода на Ел Класико.