Лампард не успя да излъже учителя Моуриньо

Челси и Тотнъм завършиха 0:0 в дербито на Лондон от 10-ия кръг на Висшата лига.

"Сините" опитаха, но не успяха да намерят пролука в защитата на гостите. Така Франк Лампард не успя да излъже учителя си Жозе Моуриньо.

Положения и пред врати не липсваха, но Специалния сякаш бе дошъл с мисълта отборът му да не загуби, а всичко отгоре би било добре дошло.

Очаквано Челси бе по-активният отбор в началото на двубоя, докато гостите чакаха моментите си на контраатаки. В 11-ата минута бърза атака на "сините" завърши с голов удар на Вернер, но германецът бе в засада и попадението не бе зачетено. Силен удар Орие към другата врата накара Менди да се намесва.

През втората част домакините продължиха да натискат повече, но Лорис и защитата пред него удържаха.

Влезлият като резерва Оливие Жиру пропусна да реши дербито в последните му секунди.

Нападателят напредна и при опит да прехвърли вратаря подаде топката на сънародника си Лорис. Веднага след това Ло Селсо не уцели вратата след грешка на Курт Зума.

След този резултат Тотнъм се върна на първото място с 21 точки, изпреварвайки Ливърпул по голова разлика. Челси е на трета позиция с 19, но може да бъде изпреварен от Лестър, който в понеделник приема Фулъм.