Македонците нямаха сили за второ чудо срещу Бундестима

Македонците нямаха сили за второ чудо срещу Бундестима Снимка: Getty Images

Германия се класира за световните финали в Катар през 2022 г. след разгром с 4:0 като гост на Северна Македония.

Македонците сензационно надвиха Бундестима с 2:1 в Дуисбург в края на март, но тази вечер имаха сили единствено да удържат нулевото равенство през първото полувреме.

След почивката Германия се разигра и започна да бележи. В 50-ата минута Кай Хаверц беше изведен на празна врата от Томас Мюлер и откри резултата.

После Мюлер направи втора асистенция по виртуозен начин, когато отклони една топка от въздуха с едно докосване и изведе Тимо Вернер, който също от воле направи 2:0.

Малко по-късно Вернер вкара втория си гол, а до края 18-годишният Джамал Мусиала отбеляза дебютното си попадение за Маншафта.

Така Германия вече е недостижима на първото място в квалификационна група C с 21 т. от 8 мача.

Битката за второто място е драматична, като за него спорят Румъния с 13 т., Северна Македония и Армения с по 12 и Исландия с 8.