Ван Дайк не спал два дни след пропуснатата дузпа срещу Аржентина

Ван Дайк не спал два дни след пропуснатата дузпа срещу Аржентина Снимка: Getty Images

Капитанът на националния отбор на Нидерландия и един от лидерите на "лалетата" Върджил ван Дайк призна, че все още се чувства съкрушен от поражението от бъдещия шампион Аржентина на четвъртфиналите на Световното първенство в Катар.

Бранителят на Ливърпул каза, че не е спал в продължение на два дни след злополучния четвъртфинал.

"Лалетата" допуснаха поражение след дузпи от бъдещия световен шампион, а в редовното време и продълженията срещата завърши 2:2. Ударът на Ван Дайк бе спасен от вратаря Емилиано Мартинес, който отрази и дузпата на Стивън Бергхаус.

"Не можах да спя два дни след този мач. Това бе огромно разочарование. Бяхме толкова близо до успеха, дори след като допуснахме два гола. За съжаление не реализирах толкова важна дузпа. Много ме боли, имах много трудна вечер и нощ", каза Ван Дайк пред rtlnieuws.nl.

В понеделник вечер 31-годишният централен бранител се завърна в игра за Ливърпул - при победата с 3:1 над Астън Вила, като дори реализира едно от попаденията.